Gitaarblog - jouw complete startersgids

Welkom op ons gitaarblog. Jouw complete startersgids als je gitaar wil leren. Hier posten we op regelmatige basis tips & tricks die jou op weg helpen om de juiste keuzes te maken. We behandelen alles, van het kiezen van de juiste beginnersgitaar tot handige oefenmethodes of gratis les-videos rond specifieke stijlen

Maar daar blijft het niet bij! We bieden niet alleen informatie over gitaar spelen, maar ook over de andere snaarinstrumenten uit onze Roots Academy, zoals mandoline, ukulele en banjo. Iedereen die zijn/haar muziekhorizon wil verbreden vindt hier inspirerende blog posts die je op weg helpen in de zoektocht naar een nieuw instrument.

Dit gitaarblog draait om gratis en toegankelijke kennis die jou helpt om het beste uit je muzikale reis te halen. Blijf onze blog volgen voor nieuwe tips, lesmateriaal en video’s – allemaal ontworpen om jou te helpen groeien als muzikant.

Ben getriggerd en wil je meer weten over ons lesaanbod voor gitaar, mandoline, banjo of ukulele? Contacteer ons gerust voor meer info!

My favourite Ball & Chain

In de studio met Anton O’Donnell

Er zijn van die samenwerkingen die organisch ontstaan en vanaf de eerste noot goed zitten. Mijn recente samenwerking met de Schotse singer-songwriter Anton O’Donnell (https://www.aod.scot) is daar een perfect voorbeeld van. Anton is een rasechte verhalenverteller uit de Schotse roots-scene en het was een plezier om hem over de vloer te hebben in mijn studio voor een reeks opnames.

Read More »
The Weary Kind Company

The Weary Kind Company

Af en toe heb ik behoefte aan een nieuwe muzikale uitdaging. Die diende zich onlangs aan toen mijn echtgenote met een bijzonder idee kwam: een project rond de plaat ‘The Reminder’ van Feist, die binnenkort 20 jaar bestaat. Als groot fan wilde ze deze nummers nieuw leven inblazen. En zo was The Weary Kind Company geboren.

Read More »
Joke Ukulele leerling - leert ukulele spelen

Basis ukulele akkoorden leren spelen

Wil je beginnen met ukulele spelen, maar weet je niet waar je moet starten? Dan is I’m yours  van Jason Mraz het perfecte eerste nummer! Het heeft namelijk maar 4 akkoorden: C, G, Am en F. In deze blog ontdek je deze basis ukulele akkoorden die elke beginner moet kennen.

Read More »
Tom De Poorter op Mandoline - mandoline pagina www.poorter.be

Eenvoudig mandoline nummer leren: speel Ramblin’ Man van Hank Williams

Wie de mandoline oppakt, merkt al snel dat het een veelzijdig en levendig instrument is. Toch kan het in het begin best ingewikkeld lijken: acht snaren, dubbele koren en andere vingerzettingen dan bijvoorbeeld op gitaar. Gelukkig hoef je helemaal niet te wachten met het spelen van echte muziek. Met slechts twee akkoorden kan je al een volledige klassieker neerzetten.

Read More »
Scroll to Top